صفحه اصلی >  آرشیو اخبار  
يکشنبه ٠٦ اسفند ١٣٩٦

کاربر گرامی جهت دسترسی کامل به تمامی قسمت های پورتال معاونت از مرورگر Mozilla Firefox استفاده نمایید ---->  دانلود مرورگر

ایمنی غذا ، از مزرعه تا سفره
اوقات شرعی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 179941
 بازدید امروز : 52
 کل بازدید : 1253705
 بازدیدکنندگان آنلاين : 7
 زمان بازدید : 1/3440
آرشیو اخبار


کارگاه آموزشی یک روزه مدیریت و مراقبت بیماری آنفلوانزا
کارگاه آموزشی یک روزه مدیریت و مراقبت بیماری آنفلوانزا در تاریخ 4 بهمن ماهسال 1396 با حضور روسای مراکز بهداشت و کارشناس مسئول واحد پیشگیری و مبارزه با بیماریهای مراکز بهداشت شهرستانهای تابعه در محل سالن کنفرانس معاونت بهداشت برگزار گردید
 ٠٨:١٦ - يکشنبه ٨ بهمن ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
نشست مشترک با پیام گزاران سلامت ادارات استان در راستای اجرای بسیج ملی تغذیه سالم
با توجه به نقش پیام گزاران سلامت ادارات در امر اطلاع رسانی ، فرهنگ سازی و اصلاح الگوی های مناسب مرتبط با ارتقا سلامت ، نشست مشترکی با هدف تبیین اهداف بسیج ملی اطلاع رسانی تغذیه سالم ، درمحل سالن کنفرانس معاونت امور بهداشت برگزار گردید
 ٠٨:٣٧ - سه شنبه ١٩ دی ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
چاقی یا سلامتی ، انتخاب باشماست
افزایش وزن و چاقی به عنوان مهم‌ترین مسأله‌ی بهداشتی جهان در قرن بیست و یکم مطرح گردیده است و به عنوان برجسته‌ترین بیماری ، نیازبه پیشگیری فوری جهانی دارد
 ١١:٤٩ - چهارشنبه ١٣ دی ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری کارگاه استانی نحوه انجام نیازسنجی سلامت
کارگاه آموزشی توانمند سازی کارشناسان آموزش و ارتقاء سلامت شهرستان های تابعه در خصوص انجام نیاز سنجی سلامت در تاریخ دوم دی ماه سال جاری در محل سالن کنفرانس حوزه معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی تشکیل گردید .
 ١٣:٤٧ - يکشنبه ٣ دی ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
نشست سالانه استانی برنامه سل و جذام توسط گروه پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های واگیر در تاریخ 96/9/11 در سالن کنفرانس معاونت امور بهداشتی استان برگزار گردید.
این نشست یک روزه با شرکت 23 نفر شامل پزشکان و کارشناسان هماهنگ کننده برنامه کنترل سل و جذام در ستاد مراکز بهداشت شهرستان ها و معاون فنی و کارشناسان ستاد معاونت بهداشتی با هدف ارتقاء آگاهی همکاران از وضعیت موجود و جلب مشارکت بیشتر و تبادل نظر در خصوص چالش ها و راهکارهای مربوطه در سالن کنفرانس معاونت امور بهداشتی استان برگزار گردید.
 ٠٨:٥٥ - دوشنبه ١٣ آذر ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
بازدید مدیر کل محترم دفتر مدیریت بیماری های غیر واگیر و هیأت همراه از روند اجرای برنامه IraPEN در شهرستان نقده
با عنایت به اجرای برنامه پیشگیری و کنترل بیماری های غیر واگیر و عوامل خطر منتسب بر اساس پروتکل IraPEN در شهرستان پایلوت نقده، آقای دکتر استوار مدیر کل محترم دفتر مدیریت بیماری های غیر واگیر وزارت متبوع، آقای دکتر مهدوی معاون اجرائی و هیأت همراه در روز یکشنبه، تاریخ 1396/08/22، از روند اجرای برنامه، بازدید نمودند.
 ٠٨:١١ - چهارشنبه ٢٤ آبان ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
اجرای بررسی ملی "تعیین وضعیت تن سنجی، شاخص های تغذیه ای و رشد و تکامل، و برخی نشانگرهای ارزشیابی خدمات نظام بهداشتی در کودکان زیر 5 سال کشور"
بررسی ملی"تعیین وضعیت تن سنجی، شاخص های تغذیه ای و رشد و تکامل، و برخی نشانگرهای ارزشیابی خدمات نظام بهداشتی در کودکان زیر 5 سال کشور" از آبان ماه سال جاری در استان آذربایجان غربی اجرا می شود
 ٠٩:٠٥ - سه شنبه ٢٣ آبان ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
به مناسبت گرامیداشت هفته ملی دیابت (19لغایت 25 آبان ماه 1396) «دیابت و زنان: حق ما داشتن آینده ای سالم» (Women and diabetes- Our right to a healthy future)
طی سالهای اخیر افزایش شیوع بیماری دیابت در جهان، این بیماری را به بزرگترین اپیدمی تاریخ تبدیل کرده است. بر اساس مطالعات مختلف در حال حاضر، حدود 4/5 نا 5 میلیون نفر در کشورمان مبتلا به دیابت هستند و نیمی از این افراد از بیماری خود بی اطلاعند. امسال نیز به منظور آگاهی عموم مردم درباره بیماری دیابت و تأکید بر اهمیت اصلاح شیوه زندگی، همانند سال های گذشته روزهای 19 لغایت 25 آبان ماه به عنوان "هفته ملی دیابت" نام گذاری شده است.
 ١٣:٤٦ - سه شنبه ١٦ آبان ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
ایران پیشروترین کشور جهان در اجرای شاخص های جهانی پیشگیری و کنترل بیماری های غیر واگیر
در اختتامیه کنفرانس جهانی مبارزه با بیماری های غیر واگیر در مونته ویدئو اروگوئه (مهر ماه 1396) از ایران بعنوان پیشروترین کشور جهان در اجرای شاخص های جهانی پیشگیری و کنترل بیماری های غیر واگیر در حضور وزرای بهداشت 30 کشور و نمایندگان عالی رتبه نظام سلامت 80 کشور جهان تقدیر شد.
 ١٢:٠١ - يکشنبه ٧ آبان ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
روز جهانی استئوپروز ( پوکی استخوان ) 20 اکتبر مصادف با 28 مهرماه 1396
شیوع پوکی استخوان در نقاط مختلف جهان، با توجه به افزایش قابل توجه در طول عمر افراد، سیر صعودی دارد. پوکی استخوان، هم اکنون، ده ها میلیون نفر بخصوص افراد بالای ۵۰ سال را در سراسر جهان تحت تاثیر خود قرار داده است و به طور قابل توجهی کیفیت زندگی را تحت تاثیر قرار داده و یا حتی منجر به مرگ می شود. مراقبت های پیشگیرانه و درمان مناسب و به موقع می تواند به کاهش عوارض این بیماری کمک کند.
 ١٣:١٣ - شنبه ٦ آبان ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>