صفحه اصلی >  آرشیو اخبار  
دوشنبه ٢٠ آذر ١٣٩٦

کاربر گرامی جهت دسترسی کامل به تمامی قسمت های پورتال معاونت از مرورگر Mozilla Firefox استفاده نمایید ---->  دانلود مرورگر

ایمنی غذا ، از مزرعه تا سفره
اوقات شرعی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 167349
 بازدید امروز : 121
 کل بازدید : 1134248
 بازدیدکنندگان آنلاين : 5
 زمان بازدید : 1/4686
آرشیو اخبار


نشست سالانه استانی برنامه سل و جذام توسط گروه پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های واگیر در تاریخ 96/9/11 در سالن کنفرانس معاونت امور بهداشتی استان برگزار گردید.
این نشست یک روزه با شرکت 23 نفر شامل پزشکان و کارشناسان هماهنگ کننده برنامه کنترل سل و جذام در ستاد مراکز بهداشت شهرستان ها و معاون فنی و کارشناسان ستاد معاونت بهداشتی با هدف ارتقاء آگاهی همکاران از وضعیت موجود و جلب مشارکت بیشتر و تبادل نظر در خصوص چالش ها و راهکارهای مربوطه در سالن کنفرانس معاونت امور بهداشتی استان برگزار گردید.
 ٠٨:٥٥ - دوشنبه ١٣ آذر ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
بازدید مدیر کل محترم دفتر مدیریت بیماری های غیر واگیر و هیأت همراه از روند اجرای برنامه IraPEN در شهرستان نقده
با عنایت به اجرای برنامه پیشگیری و کنترل بیماری های غیر واگیر و عوامل خطر منتسب بر اساس پروتکل IraPEN در شهرستان پایلوت نقده، آقای دکتر استوار مدیر کل محترم دفتر مدیریت بیماری های غیر واگیر وزارت متبوع، آقای دکتر مهدوی معاون اجرائی و هیأت همراه در روز یکشنبه، تاریخ 1396/08/22، از روند اجرای برنامه، بازدید نمودند.
 ٠٨:١١ - چهارشنبه ٢٤ آبان ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
اجرای بررسی ملی "تعیین وضعیت تن سنجی، شاخص های تغذیه ای و رشد و تکامل، و برخی نشانگرهای ارزشیابی خدمات نظام بهداشتی در کودکان زیر 5 سال کشور"
بررسی ملی"تعیین وضعیت تن سنجی، شاخص های تغذیه ای و رشد و تکامل، و برخی نشانگرهای ارزشیابی خدمات نظام بهداشتی در کودکان زیر 5 سال کشور" از آبان ماه سال جاری در استان آذربایجان غربی اجرا می شود
 ٠٩:٠٥ - سه شنبه ٢٣ آبان ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
به مناسبت گرامیداشت هفته ملی دیابت (19لغایت 25 آبان ماه 1396) «دیابت و زنان: حق ما داشتن آینده ای سالم» (Women and diabetes- Our right to a healthy future)
طی سالهای اخیر افزایش شیوع بیماری دیابت در جهان، این بیماری را به بزرگترین اپیدمی تاریخ تبدیل کرده است. بر اساس مطالعات مختلف در حال حاضر، حدود 4/5 نا 5 میلیون نفر در کشورمان مبتلا به دیابت هستند و نیمی از این افراد از بیماری خود بی اطلاعند. امسال نیز به منظور آگاهی عموم مردم درباره بیماری دیابت و تأکید بر اهمیت اصلاح شیوه زندگی، همانند سال های گذشته روزهای 19 لغایت 25 آبان ماه به عنوان "هفته ملی دیابت" نام گذاری شده است.
 ١٣:٤٦ - سه شنبه ١٦ آبان ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
ایران پیشروترین کشور جهان در اجرای شاخص های جهانی پیشگیری و کنترل بیماری های غیر واگیر
در اختتامیه کنفرانس جهانی مبارزه با بیماری های غیر واگیر در مونته ویدئو اروگوئه (مهر ماه 1396) از ایران بعنوان پیشروترین کشور جهان در اجرای شاخص های جهانی پیشگیری و کنترل بیماری های غیر واگیر در حضور وزرای بهداشت 30 کشور و نمایندگان عالی رتبه نظام سلامت 80 کشور جهان تقدیر شد.
 ١٢:٠١ - يکشنبه ٧ آبان ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
روز جهانی استئوپروز ( پوکی استخوان ) 20 اکتبر مصادف با 28 مهرماه 1396
شیوع پوکی استخوان در نقاط مختلف جهان، با توجه به افزایش قابل توجه در طول عمر افراد، سیر صعودی دارد. پوکی استخوان، هم اکنون، ده ها میلیون نفر بخصوص افراد بالای ۵۰ سال را در سراسر جهان تحت تاثیر خود قرار داده است و به طور قابل توجهی کیفیت زندگی را تحت تاثیر قرار داده و یا حتی منجر به مرگ می شود. مراقبت های پیشگیرانه و درمان مناسب و به موقع می تواند به کاهش عوارض این بیماری کمک کند.
 ١٣:١٣ - شنبه ٦ آبان ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری کارگاه "پیشگیری و کنترل اختلالات ناشی از کمبود ید"
کارگاه آموزشی" پیشگیری و کنترل اختلالات ناشی از کمبود ید" با حضور کارشناسان مسئول تغذیه و بهداشت محیط مراکز بهداشت شهرستان ها برگزار گردید.
 ١١:٣٨ - دوشنبه ١ آبان ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری کارگاه آموزشی نظام مراقبت سندرمیک در سامانه سیب، ویژه کارشناسان پایگاههای مراقبت بهداشتی مرزی استان
کارگاه آموزشی ادغام نظام مراقبت سندرمیک در سامانه سیب ویژه کارشناسان پایگاههای مراقبت بهداشتی مرزی استان درمورخه 1396/07/18با حضور کارشناسان مسئول برنامه در مراکز بهداشت شهرستانها و کارشناسان شاغل در پایگاههای مراقبت بهداشتی مرزی استان در محل سالن جلسات بخشداری سرو برگزار گردید.
 ٠٩:٢٩ - شنبه ٢٢ مهر ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
نصب و راه اندازی دستگاه FTIR در راستای توسعه آزمایشگاه مرجع منطقه ای بهداشت حرفه ای (استانهای کردستان– آذربایجان شرقی– اردبیل- آذربایجان غربی)
در راستای نظام تحول سلامت و برای حرکت ارتقایی به سوی دسترسی واحدهای شغلی به خدمات بهداشت حرفه ای با کیفیت، دستگاه FTIR نصب و راه اندازی گردید.
 ١٠:٥٠ - دوشنبه ١٧ مهر ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری کمیته استانی پیشگیری و کنترل اختلالات ناشی از کمبود ید
کمیته استانی پیشگیری و کنترل اختلالات ناشی از کمبود ید، با حضور اعضای محترم کمیته (حوزه های معاونت اموربهداشتی ومعاونت غذاو دارو دانشگاه و نیز نمایندگانی از ادارات کل صنعت، معدن وتجارت)روزچهارشنبه مورخ 12 مهرماه 1396 در محل سالن کنفرانس معاونت امور بهداشتی برگزار گردید.
 ٠٨:٤٨ - يکشنبه ١٦ مهر ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>