صفحه اصلی >  آرشیو اخبار  
پنج شنبه ١٠ فروردين ١٣٩٦

کاربر گرامی جهت دسترسی کامل به تمامی قسمت های پورتال معاونت از مرورگر Mozilla Firefox استفاده نمایید ---->  دانلود مرورگر

ایمنی غذا ، از مزرعه تا سفره
اوقات شرعی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 150399
 بازدید امروز : 207
 کل بازدید : 898252
 بازدیدکنندگان آنلاين : 5
 زمان بازدید : 2/3750
آرشیو اخبار


جلسه هم اندیشی و بررسی راهکارهای پیشگیری از آسیب های چهارشنبه سوری
جلسه هم اندیشی و بررسی راهکارهای پیشگیری و کاهش آسیب ها و معلولیت های ناشی از مواد محترقه مربوط به چهارشنبه سوری در مورخه 1395/12/21 در محل معاونت بهداشت دانشگاه برگزار گردید.
 ٠٨:٣٤ - يکشنبه ٢٢ اسفند ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
اولین دوره فلوشیپ مدیریت شبکه بهداشتی درمانی
اولین دوره فلوشیپ مدیریت شبکه بهداشتی درمانی با حضور48 نفراز مدیران واحدهای تخصصی مراکز بهداشت شهرستان های تابعه درروز چهارشنبه 95/12/18 در سالن کنفرانس مرکز بهداشت استان برگزار شد.
 ٠٨:٣٤ - شنبه ٢١ اسفند ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
جلسه هماهنگی اجرای مانور سلامت نوروزی
جلسه هماهنگی اجرای مرحله اول مانور سلامت نوروزی 1396 با حضور کارشناسان ستادی در محل معاونت بهداشتی دانشگاه برگزار گردید.
 ١٤:٣٧ - شنبه ١٤ اسفند ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
نجات جان مادران باردار در بارش های اخیر برف
بارندگی های اخیر از تاریخ 95/11/26لغایت 95/11/29، هم استانی های محترم را بخصوص در مناطق روستایی دارای جاده های صعب العبور، با مشکلات عدیده ای مواجه نموده است. خوشبختانه با تلاش کارکنان پرتوان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی و مشارکت و همکاری سایر ادارات و ارگان ها از جمله ستاد بحران فرمانداری های محترم، راه و شهرسازی، 33 نفر مادر باردار ساکن در روستاهای دوردست به شهرهای تابعه استان منتقل شده اند که 28 نفر آنان به بیمارستان های شهرستان های تابعه منتقل و بستری شده اند. 5 نفر از آنان نیز در حامله سراهای شهرستان ها اسکان داده شدند.
 ١٥:٥٥ - شنبه ٣٠ بهمن ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری آزمون ویژه پزشکان در راستای اجرای ادغام برنامه ملی پیشگیری و کنترل بیماری های غیر واگیر در نظام شبکه
با عنایت به شروع اجرای ادغام برنامه ملی پیشگیری و کنترل بیماری های غیر واگیر در نظام شبکه، آزمون ویژه پزشکان به صورت متمرکز در ستاد مراکز بهداشت شهرستان های تابعه استان و بر اساس دستورالعمل های مربوطه، در روز یکشنبه (تاریخ 1395/11/24)، طی دو نوبت مجزا (گروه اول- از ساعت 9 تا 10 و گروه دوم- از ساعت 11 تا 12) برگزار گردید. در این آزمون 170 نفر از پزشکان شاغل در مراکز خدمات جامع سلامت شهری و شهرهای زیر بیست هزار نفرسطح استان شرکت داشتند .
 ٠٩:٢٠ - دوشنبه ٢٥ بهمن ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
نجات جان مادران باردار در بارش های اخیر برف
با تلاش کارکنان پرتوان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی و مشارکت و همکاری سایر ادارات در طی بازش های اخیر برف، 27 نفر از مادران باردار ساکن روستاهای دوردست شهرهای تابعه استان، به بیمارستان های شهرستان ها منتقل شد.
 ١٦:٠٤ - شنبه ٢٣ بهمن ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
اولین نشست کشوری مشاوره حین ازدواج و پس از ازدواج در راستای کاهش طلاق
در راستای اجرای سیاست های کلی جمعیتی ابلاغی مقام معظم رهبری اولین نشست کشوری مربیان ارشد مشاوره حین ازدواج با حضور معاون محترم فنی دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس و رئیس اداره باروری سالم و جمعیت معاونت بهداشت وزارت متبوع و ده نفر از مربیان ارشد دانشگاه های سراسر کشور در تاریخ 95/11/19 و 95/11/20 در حوزه معاونت امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ارومیه برگزار شد.
 ١٠:٣٥ - چهارشنبه ٢٠ بهمن ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
کارگاه «مدیریت سل در زندان ها» توسط گروه پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های واگیر در تاریخ 95/11/11 در سالن کنفرانس معاونت امور بهداشتی استان برگزار گردید.
این کارگاه با شرکت 48 نفر از مسئولین واحدهای پیشگیری و مبارزه با بیماری‌ها ، کارشناسان هماهنگ‌کننده برنامه کنترل سل در مراکز بهداشت شهرستان ها و کارشناسان ستاد معاونت بهداشتی و 17 نفر از همکاران واحدهای بهداشت و درمان اداره امور زندان‌ها در سطح استان با هدف آشنایی با نحوه اجرای مؤثرتر برنامه مراقبت بیماری سل و بیماریابی فعال این بیماری در زندان های استان در سالن کنفرانس معاونت امور بهداشتی برگزار گردید.
 ١٥:٣٠ - چهارشنبه ١٣ بهمن ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
دریافت لوح تقدیر اجرای موفق برنامه IraPEN توسط ریاست دانشگاه و معاون امور بهداشتی استان
در مراسم پویش ملی سرطان که به مناسبت هفته ملی سرطان ( 7-1 بهمن ماه سال جاری )، با شعار "سرطان قابل پیشگیری و درمان است با خود مراقبتی و امید" و با همکاری دفتر مدیریت بیماری های غیر واگیر وزارت متبوع و موسسه خیریه محک در بیمارستان فوق تخصصی محک با حضور جناب آقای دکتر هاشمی، معاونین امور بهداشتی و امور درمان وزارت و سایر مدیران در تاریخ 1395/11/03برگزار گردید، از زحمات آقای دکتر آقازاده (ریاست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان آذربایجان غربی) و آقای دکتر انتظارمهدی(معاون امور بهداشتی) در اجرای موفق برنامه IraPEN در شهرستان نقده تقدیر شد
 ١٤:٣٢ - دوشنبه ٤ بهمن ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری کلاس های آمادگی برای زایمان فیزیولوژیک
بارداری و زایمان یک فرایند فیزیولوژیک است ولی میتوان گفت بنا به تغییراتی که در ساختار جسمی و روانی مادر رخ میدهد باید تحت حمایت قرار گیرد .اگر مادر حمایت نشود، این تغییرات میتواند اثرات نامطلوب بر روی جنین و مادر بگذارد.توانمند سازی مادران باردار و خانواده های آنها با فراهم نمودن شرایط برگزاری کلاسهای آمادگی دوران بارداری میتواند راه حل مناسبی برای این معضل باشد.
 ١٢:٣٠ - يکشنبه ٣ بهمن ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>