English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه | امروز: شنبه ٢٨ مهر ١٣٩٧
-->


  چاپ        ارسال به دوست

اجرای بررسی ملی "تعیین وضعیت تن سنجی، شاخص های تغذیه ای و رشد و تکامل، و برخی نشانگرهای ارزشیابی خدمات نظام بهداشتی در کودکان زیر 5 سال کشور"

بررسی ملی"تعیین وضعیت تن سنجی، شاخص های تغذیه ای و رشد و تکامل، و برخی نشانگرهای ارزشیابی خدمات نظام بهداشتی در کودکان زیر 5 سال کشور"  از آبان ماه سال جاری در استان آذربایجان غربی اجرا می شود .

دسترسی به شاخص های تغذیه ای و رشد وتکامل کودکان زیر 5 سال ، به منظور برنامه ریزی و انجام مداخلات مناسب برای ارتقا سلامت کودکان ، از جمله ضروریات حوزه سلامت می باشد . در این راستا  بررسی ملی "تعیین وضعیت تن سنجی، شاخص های تغذیه ای و رشد و تکامل، و برخی نشانگرهای ارزشیابی خدمات نظام بهداشتی در کودکان زیر 5 سال کشور"  توسط دفتر بهبود تغذیه جامعه و دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس با همکاری انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی کشور از آبان ماه سال جاری دردانشگاههای علوم پزشکی کشور اجرا می گردد . در این پیمایش جنبه های مختلفی از تغذیه و رفتارهای مرتبط با آن ، همچنین رشد و تکامل کودک و کیفیت خدمات نظام بهداشتی مورد بررسی قرار خواهد گرفت . در این راستا تیم های استانی این پیمایش در 14 و 17 آبان ماه سالجاری در کلاس های آموزشی توجیهی دو روزه با مباحث تئوری و عملی اجرای این بررسی  آشناگردیدند . سپس با حضور در مراکز خدمات جامع سلامت و خانه های بهداشت استان ، ضمن تن سنجی کودکان زیر 5 سال و مصاحبه با مراقبین کودکان ، پرسشنامه های مربوطه را تکمیل خواهند نمود . با توجه به محدودیت انجام چنین پژوهش های کشوری ، که در هر ده سال یکبار میسر می گردد ،  انجام این بررسی از حساسیت ویژه ای برخوردار می باشد .
٠٩:٠٥ - سه شنبه ٢٣ آبان ١٣٩٦    /    شماره : ١٦٥٧٧    /    تعداد نمایش : ٤٦٦