English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه | امروز: يکشنبه ٠٣ تير ١٣٩٧
-->


  چاپ        ارسال به دوست

تبریک می گویم


بنیانگذار برنامه مراقبت و پیشگیری از بیماریهای غیر واگیر (PEN ) سازمان جهانی بهداشت این مطلب را در بازدید از حوزه بهداشت شهرستان نقده نقده عنوان کرد.

پروفسور شانتی مندیز مشاور عالی و پیشکسوت سازمان جهانی بهداشت در بیماریهای غیر واگیر ( ژنو ) بعد از بازدید از مراحل و اقدامات انجام یافته مراقبت و پیشگیری از بیماریهای غیر واگیر ( ایراپن ) در واحد های بهداشتی شهرستان نقده در گفتگویی با خبرنگار پایگاه خبری و اطلاع رسانی وب دا گفت : کار سخت ، قابل توجه ، با برنامه ریزی و بسیار عظیم در خصوص مراقبت و پیشگیری از بیماریهای غیر واگیر در این شهرستان انجام گرفته است که می تواند الگویی برای تمام دنیا باشد و من این موفقیت را به همه کسانی که این کار بزرگ را انجام داده اند تبریک می گویم .

وی افزود : 46 درصد مرگ و میر ها در ایران به علت سکته های قلبی و مغزی است و موضوع مهم این است که این ها در افرادی اتفاق می افتند که آنها از بیماری خود با خبر نیستند و هیچ علامت و نشانه ای نیز ندارند ولی مشکل را دارند لذا باید این افراد را مورد بررسی قرار دهیم و اقدامات پیشگیرانه را در صورت لزوم انجام دهیم تا از بروز این بیماریها پیشگیری شود .

وی تاکید کرد : این کار نیازمند آموزش عمومی است و رسانه ها نقش مهمی در آگاه سازی مردم در قبال بیماریهای غیر واگیر (که مردم خودشان می توانند در پیشگیری از آنها نقش داشته باشند) ، دارند .

شانتی مندیز بر جلب مشارکتهای مردمی در قالب برنامه خود مراقبتی برای  پیشگیری و کنترل  بیماریهای غیر واگیر تاکیید نمود.١٥:٠٨ - چهارشنبه ٨ شهريور ١٣٩٦    /    شماره : ١٥٥١٩    /    تعداد نمایش : ٣٢٤