English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه | امروز: سه شنبه ٢٩ خرداد ١٣٩٧
-->


  چاپ        ارسال به دوست

اولین نشست کشوری مشاوره حین ازدواج و پس از ازدواج در راستای کاهش طلاق

اولین نشست کشوری مربیان ارشد مشاوره حین ازدواج با حضور معاون محترم فنی دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس و رئیس اداره باروری سالم و جمعیت معاونت بهداشت وزارت متبوع و ده نفر از مربیان ارشد دانشگاه های سراسر کشور در تاریخ 95/11/19 و 95/11/20 در حوزه معاونت امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ارومیه برگزار شد. در ابتدا آقای دکتر انتظارمهدی معاون محترم امور بهداشتی دانشگاه به وجود معضلات اجتماعی گریبانگیر جوانان، مشکلات جوانان در دوران ازدواج و پس از ازدواج، همچنین عدم مهارت آنان در برقراری ارتباط مناسب با همسر اشاره نموده به اهمیت و لزوم ارائه مشاوره و آموزش مناسب به جوانان در حین ازدواج و نیز پس از ازدواج و افزایش مهارت و توانمندی آنان در برقراری ارتباط مناسب و سالم با همسر به منظور ارتقای سلامت زندگی زناشویی تاکید نمودند.


در ادامه آقای دکتر اسلامی معاون محترم فنی دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس معاونت بهداشت وزارت، تاریخچه ای از نحوه تشکیل تیم مربیان ارشد کشور، تهیه بسته خدمتی مورد استفاده در مراکز مشاوره حین ازدواج و برگزاری کارگاه های کشوری در طی سال های 1389 لغایت 1391 را بیان نمودند. در ادامه به این نکته که در طول سال های اخیر براساس شرایط کنونی جامعه، جوانان به دریافت آموزش های بیشتر و کاربردی تر نیاز دارند، اشاره نموده هدف از برگزاری این نشست را اصلاح و تکمیل بسته خدمتی ارائه شده به مراجعین کلاس های آموزش حین ازدواج و لزوم توانمندی ارائه دهندگان خدمت به ادامه مشاوره های مناسب پس از ازدواج بیان نمودند.

در طی این دو روز و نشست فوق مربیان ارشد، بسته های آموزشی کلاس های مشاوره حین ازدواج و پس از ازدواج را مورد بازبینی قرار دادند.

بدنبال این نشست و بازبینی بسته آموزشی فوق، کارشناسانی از دانشگاه های کشور انتخاب و در سه دوره سه روزه مورد آموزش قرار گرفته و به عنوان هسته های آموزشی در دانشگاه های منطقه ای، نسبت به آموزشی مربیان مراکز مشاوره حین ازدواج اقدام خواهند نمود.


 
 


١٠:٣٥ - چهارشنبه ٢٠ بهمن ١٣٩٥    /    شماره : ١٢٩١٥    /    تعداد نمایش : ٣٨٤